Jak grać na giełdzie przez Internet – częsty błąd traderów

Jak grać na giełdzie przez Internet

Jeżeli już miałeś okazje wykonać kilka operacji na giełdzie, na pewno zdążyłeś zauważyć, jak dużo zależy od Twojego stanu emocjonalnego. Nie na darmo trading posiada własne zasady psychologiczne, których należy się trzymać, jeżeli chcesz osiągnąć sukces na rynku.

A więc, jak grać na giełdzie przez Internet? Odpowiedź jest bardzo prosta. Na pewno nie wolno popełniać bardzo powszechnego błędu wielu innych osób. A mianowicie, nie wolno pozwalać giełdzie rozwijać w nas uczucie chciwości.

Z jednej strony, chciwość jest bardzo dużą motywacją do skuteczniejszego zarabiania. Dzięki tej cesze szukamy lepszych strategii, ćwiczymy, prowadzimy statystykę operacji i w ogóle, robimy wszystko możliwe, żeby optymalizować nasz handel. Oczywiście, w tym przypadku chęć zwiększenia naszych zarobków nie jest wcale złą jakością, a raczej jest niezbędnym składnikiem tradingu.

Gorzej jest wówczas, kiedy chęć dużego dochodu zaczyna nas przerastać. Najczęściej jest tak wówczas, gdy już zarobimy coś na giełdzie i skosztujemy tego poczucia euforii, które daje nam własne powodzenie. Tego właśnie należy obawiać się i unikać. Z czasem chciwość zmusi Cię zwracać uwagę tylko na możliwy dochód, a nie pozwoli Ci analizować ryzyka. Uczucie to będzie zamykało Twoje oczy w momencie, gdy warto ustalić limity kwot, które inwestujemy.

Jeżeli nie zwrócisz uwagi na to, że zaczynasz handlować mniej rozważnie, a przy tym jesteś całkowicie przekonany, że wszystko robisz doskonale, ryzykujesz stracić wszystko, co do tej pory udało się zgromadzić.

Stopniowo żadne reguły przestaną dla Ciebie istnieć, a będziesz liczył tylko na swoją intuicję. Każdy możliwy kontrakt będzie wydawał Ci się bardzo dochodowy, a ilość operacji wykonywanych naraz będzie nieograniczona. Poza tym, cały Twój rozsądny handel zamieni się w stałą walkę z rynkiem, przy czym przestaniesz nawet wypłacać zarobione pieniądze z depozytu, a będziesz próbował je cały czas wykorzystać na kolejne operacje.

Jak grać na giełdzie przez Internet, jeżeli czujesz, że Twoje cechy osobiste zaczęły Ci przeszkadzać? Wariant jest tylko jeden – musisz wezwać siebie do porządku. Pamiętaj o tym, że Twój stan emocjonalny powinien być cały czas zbilansowany. Zarobki natomiast czekają na Ciebie, dlatego nie trzeba próbować zabrać wszystko z rynku naraz, giełda tego bardzo nie lubi. Zrelaksuj się i pozwól procesowi handlu przynosić nie tylko dochód, ale również przyjemność.

Polecamy również opcje binarne, które mogą pomóc zdobyć niezależność i satysfakcję finansową. Poświęć chwilę, by dowiedzieć się więcej i poznać bliżej nowoczesny sposób inwestowania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *