Opcje binarne a zarabianie online – wykorzystujemy zasadę korelacji

Opcje binarne a zarabianie onlineJeżeli jesteś zainteresowany inwestowaniem w opcje binarne, są pewne reguły, które pozwolą Ci uzyskać lepsze wyniki. Oczywiście, jako narzędzie finansowe, opcje binarne cechują się prostotą użytkowania. Jednak, posiadając dodatkową broń, masz więcej szans na zwycięstwo.

Zakładając, że chcesz zostać profesjonalnym traderem, musisz wiedzieć czym jest korelacja w kontekście giełdy. Kiedy będziesz umiał poprawie stosować to zjawisko, wybierając opcje binarne, zarabianie online dla Ciebie będzie jeszcze bardziej dochodowe.

Właściwie korelacja jest powiązaniem pomiędzy cenami różnych aktywów. Bardzo często zjawisko to możesz zaobserwować na rynku, ponieważ na niektóre grupy towarów oddziałują te same czynniki. Na przykład, w momencie, gdy w mediach pojawi się negatywna wiadomość, dotycząca Unii Europejskie, może to wywołać obniżenie nie tyko kursu euro, ale również innych walut, które obowiązują w państwach Unii. Podobny związek istnieje nie tylko w przypadku par walutowych, ale również innych aktywów. Dobrym przykładem tego jest para metali szlachetnych: złoto – srebro.

Sprawdź też jak grać na giełdzie przez Internet – by uniknąć częstego błędu traderów. Najważniejsza inwestycja to inwestycja w siebie i swoją wiedzę!

Jeżeli już zrozumiałeś, czym jest korelacja, należy tylko wyjaśnić, w jaki sposób możesz z niej korzystać w handlu. Przede wszystkim, masz szanse na znaczne obniżenie ryzyka strat za pomocą znajomości związku pomiędzy kursami aktywów. W przypadku, gdy handlujesz na podstawie wiadomości i zamierzasz wykonać kilka operacji przed ujawnieniem informacji w mediach, sprawdź współczynnik korelacji wybranych towarów w specjalnych tabelach. Załóżmy, jeżeli postawisz na to, że trzy towary zdrożeją, a wszystkie one są pomiędzy sobą powiązane, w przypadku niepowodzenia, stracisz trzy razy więcej. Co innego, jeżeli na sto procent jesteś pewien, że sytuacja będzie rozwijała się zgodnie z Twoim planem.

Niebezpieczeństwo możesz zminimalizować, jeżeli w przypadku dwóch, niepowiązanych pomiędzy sobą aktywów, będziesz stawiał na zmiany ceny w różnych kierunkach. Wówczas jeden z kontraktów na pewno przyniesie Ci dochód. Odwrotna reguła jest w sytuacji, opisanej w powyższym akapicie. Gdy pracujesz z dwoma towarami, które wykazują korelację pomiędzy sobą, należy stawiać na zmianę ceny w różnych kierunkach.

Jak widzisz, kiedy inwestujesz w opcje binarne, zarabianie online może być bardziej dochodowe, jeżeli będziesz pamiętał o możliwym związku pomiędzy aktywami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *