Zarabianie na walutach za pomocą opcji binarnych

Zarabianie na walutach

Opcje binarne pozwalają traderom wykorzystywać rozmaite aktywa. Jednak, większość handlarzy preferuje taki towar, jak pary walutowe. Przyczyną tego jest dosyć dobra możliwość prognozowania cen, co, bez wątpienia, jest jednym najistotniejszych kryteriów wyboru towaru na giełdzie.

W przypadku, gdy interesuje Cię zarabianie na walutach, na pewno chciałbyś wiedzieć, które waluty zasługują na szczególną uwagę. A więc, należy wiedzieć o tym, że każda waluta posiada swój własny „charakter”, który wyraża się przede wszystkim wolatylnością. A więc, pewne waluty będą cechowały się szybką zmianą wartości, wówczas gdy inne będą zmieniać się bardzo powolnie.

Poza tym, jeżeli chciałbyś handlować walutami na giełdzie, musisz również pamiętać o tym, że niektóre jednostki finansowe są powiązane pomiędzy sobą, a więc zmiany, które będą je charakteryzować, najczęściej będą się odbywać w tym samym kierunku.

Wśród najbardziej powszechnych par walutowych na giełdzie należy wymienić parę euro i dolar, która charakteryzuje się dosyć niskim wzrostem stosunku cenowego.

Kolejnym popularnym wyborem jest para dolar i japońska jena. Stosunek tych walut do siebie jest dosyć przewidywalny, ponieważ od czasu do czasu władze japońskie próbują wzmocnić swoją walutę. A więc, nie ma nic dziwnego w tym, że traderzy wolą handlować taką parą, która cechuje się oczywistą zmianą.

Również zwróć uwagę na taką parę, jak USD/CHF, czyli dolar amerykański i frank szwajcarski. W tym przypadku handlarzy korzystają z negatywnej korelacji, która istnieje pomiędzy tą parą walutową a parą EUR/USD.

Oczywiście, jednym z liderów giełdy jest para GBP/USD, czyli funt brytyjski oraz dolar amerykański. Ta para cieszy się popularnością dlatego, że traderzy mogą łatwo prognozować wzrost stosunku pomiędzy tymi jednostkami finansowymi w momencie, gdy zaobserwowany zostanie wzrost funta.

Pomimo faktu, że opcje binarne pozwalają na bardzo proste zarabianie na walutach, należy jednak pamiętać o tym, że wstępna analiza wybranej przez Ciebie pary jednostek może w znacznym stopniu pomóc Ci w handlu. Do badania aktywów możesz zastosować metodę fundamentalną albo techniczną w zależności od tego, czy wolisz pracować z wykresami, czy chciałbyś zbadać zagadnienia teoretyczne, dotyczące kształtowania ceny walut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *